29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÇOK COŞKULUYDU

                  Bu sene kutlanan Cumhuriyet bayramının 100. Yılı  çok coşkulu geçti. Zübeyde Hanım Bulvarı güzel bir şekilde düzenlenmiş vatandaşın bayrama katılımı sağlanmıştı. Herkes Cumhuriyetin 100. yılına ulaşmanın mutluluğunu bütün Türkiye’de olduğu gibi Iğdır’da da yaşadı.Evlere işyerlerine bayraklar asıldı. Öğrencilerin olması da bayrama ayrı bir güzellik kattı. Özellikle Jandarma komandoların gösterisi beğeni ile alkışlandı. Her meslekten 100 kişinin Harmandalı oynaması ayakta alkışlandı izleyenleri büyüledi.

Resmigeçitte vatandaş, öğrenci ve askerlerimizi heyecanla alkışladı. Öğle duygusal anlar yaşandı ki gözyaşlarını tutamayanlar oldu.

        Özellikle 50 yıllık gazeteciyim Atatürk’ün kendi sesi dinletildi diyebilirim. Ne Mutlu Türküm diyene sözleri insanları mutlu etti. Çalınan marşlar müzikler bayramın coşkulu geçmesine neden oldu.

15 bine yakın Iğdırlının fener alayı yürüyüşüne bayraklarla katılması 100. Yıl kutlamasına ayrı bir güzellik kattı.Millet bahçesinde sonlanan yürüyüş sonrası atılan havai fişekler geceye büyük bir renk kattı. Sayın vekilimiz Cantürk Alagöz’ün katılımı da coşkuyu ve ilgiyi artırdı.

Iğdırlılar 100. Yıl kutlamasının güzelliğinden coşkusundan günlerce bahsederek Iğdır Iğdır olalı böyle bayram görmedi dediler.

TÜrkav Iğdır il başkanı Kurban Parlar ve arkadaşlarının vali yolunda kurduğu stant büyük ilgi gördü. Çalınan milli marşlar ,çocuklara dağıtılan Türk bayraklı 2 bine yakın balon 100. Yıl kutlamasına ayrı bir renk kattı.

100. yıl kutlamasın da Kamu Sen dışında hiçbir sendikanın faaliyetini görmedik.Her fırsatta basın açıklaması yapan sendikalar maalesef 100. Yıl kutlamasında ortada yoktu.

 Başta sayın valimiz Ercan Turan’a emeği geçen herkese özellikle bayrama büyük ilgi gösteren Iğdırlı vatandaşlara teşekkür ederim.

Iğdırlılar bir kere daha nasıl vatan sevdalısı olduklarını bir kere daha ispat ettiler. İnşallah bu milli duyarlılık diğer bayramlarda da daha fazla olur.

Ülkemizin zor günlerden geçtiği bu günlerde birlik ve beraberliğe ihtiyacımız daha çok var. Bence özellikle okullardan daha çok öğrenci katılımı sağlanmalı.

İlk okulların 4. Sınıfları da bayramlara gelmeli Ağaç yaşken eğilir sözü ile milli duygular gelişmeli..

        Nice 100. Yıllara Türkiyem ..Doğum günün kutlu olsun..Sen çok yaşa Cumhuriyetim..Bize bu güzel yönetimi armağan eden büyük Atatürk Ruhun şad olsun..Kurduğun Cumhuriyet 100. Yaşında Türk milleti emanetine sahip çıkıyor..Çıkmaya da devam edecektir.Hedefimiz Çağdaş medeniyetler seviyesidir.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası