Iğdır’da gençlik yaşam ve kültür evi açıldı

Tarih : 2016-10-14 / Kategori : Kültür & Sanat

Iğdır’da gençlik yaşam ve kültür evi açıldı Bahceşehir Koleji

yesil_igdir_yemek.jpg Reklam Alanı

               Iğdır Belediyesi gençlik yaşam ve kültür evi, kültür, sanat ve halk oyunları etkinlikleriyle birlikte düzenlenen törenle açıldı.

             Açılış törenine Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit,  Belediye meclis üyeleri, denbejler ve vatandaşlar katıldı. Törende konuşan Belediye Başkan’ı Yikit, “ yerel yönetimler olarak belki öz eleştririsini vermemiz gereken en büyük konulardan bir tanesi kültürel faaliyetlerimiz.

           Kendi dönemimiz için söylüyorum 2 buçuk yıldır bu konuda gerçekten çok büyük bir eksiklik içerisindeydik. Bu eksikliğimizi tamamlayabilmek açısından bu kurumumuzu,halkımızın hizmetine sunma çabası içerisinde olan, İl kültür müdürlüğümüz, bağlı olduğu başkan yardımcılarına ve personellerine yoğun emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Biz her platformda Iğdır’dan bahsederken şunu zikrediyoruz. Iğdır renkli bir kent ve bu renklilik Iğdır’ın sosyal, kültürel, inançsal bütün yaşamlarını ifade ettiği için kullanıyoruz. Bu renklerin daha fazla yaşatılabilmesi, bu kültürlerin özellikle bu kentte yaşayan azeri, kürt, terekeme, bütün etnik ve dini yapısıyla yaşayan insanların, kültürel faliyetler noktasında kendilerini var edebilmeleri, mevcut olan kültürel faliyetlerini devam ettirebilmeleri ve bu konuda ciddi anlamda destek sunulması noktasında geride kalmıştık. Bunun için açılacak kültür merkezimizin aynı zamanda gençlerimiz açısından da bölgemizin Iğdır’ımızın o güzel kültürünü yaşatabilmek, devamlılığını sürdürebilmek noktasında bizlere büyük katkı sunacağını ve teminat olabileceğine inandık. Özellikle gençliği ve kültürü burada buluşturabilmek bizim için önemliydi.”dedi. Program daha sonra denbejlerin okuduğu yöresel şiirler, kilam ve stran’ların ardından son buldu.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.