YAYCI KÖYÜ İLKOKULU BAHÇESİNE FİDAN DİKİLDİ

Tarih : 2017-05-18 / Kategori : Eğitim

YAYCI KÖYÜ İLKOKULU BAHÇESİNE FİDAN DİKİLDİ Bahceşehir Koleji

yesil_igdir_yemek.jpg Reklam Alanı

          Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ın , Iğdır Orman ve Su İşleri Müdürü Taner Tazegün işbirliği ile temin edilen fidanlar Yaycı Köyü İlk/Ortaokulunun bahçesine dikildi.

   Iğdır Merkeze bağlı Yaycı Köyü İlkokulu ve Ortaokulu bahçesine Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Orman ve Su İşleri Müdürü Taner Tazegün  okul Müdürü Emrah Gezer  öğrencilerle birlikte yfidan dikti.
              Fidan dikimi etkinliğinde bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, ”Gerçekleştire- ceğimiz fidan dikimi sayesinde her birinizin bir ağacı olacak. O ağaca bakacak, koruyacak ve büyüteceksiniz. Yıllar sonra dönüp baktığınızda,”benim okulumda dikili bir ağacım var” diyecek ve onun gururunu yaşacaksınız. Dikilen fidanların büyümesiyle bahçeniz güzelleşecek, daha güzel bir oyun ve yaşam alanı oluşacak. Derslerde görüyorsunuz, ülkemizin en büyük problemlerinden bir tanesi erozyon ve çevre kirliliği. Dünya hızla çölleşme ve çoraklaşmaya doğru gidiyor. Bunları yenmek için ağaçlandırma yapıyoruz.” diye konuştu.
              Cırıt, konuşmasında fidan dikimi organizasyonunu düzenleyen okul idaresine, fidan desteğinde bulunan Iğdır Orman ve Su işleri Müdürü  Taner Tazegün, etkinlikte görev alan öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.
          Orman ve Su İşleri Müdürü Taner Tazegün  de yaptığı konuşmada  İl  genelindeki tüm okul bahçelerinde bir program dahilinde ağaçlandırma çalışması yapılacağını belirtti. 
    Tazegün, Iğdır ‘ı gerçek güzelliğine kavuşturacağız.Her alanda  fidan  dikme ağaçlandırma çalışmamız devam ediyor.”dedi.  
             Daha sonra Iğdır Orman ve Su işleri Müdürlüğü tarafından temin edilen, dişbudak, akçaağaç, meşe ve karaçam cinsi 75  tüplü fidan düzenlenen etkinlikle daha önce öğretmen ve öğrenciler tarafından açılan çukurlara Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Orman ve Su İşleri Müdürü Taner Tazegün  okul Müdürü Emrah Gezer, öğretmen ve öğrenciler tarafından dikimi gerçekleştirildi.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.