Rektör Alma’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Tarih : 2018-11-26 / Kategori : Duyurular

Rektör Alma’nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı yesil_igdir_yemek.jpg Reklam Alanı

         24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği’ni kabul ettiği gündür. 

 

24 Kasım 1981 tarihinden itibaren de bu gün, ‘Öğretmenler Günü’ olarak kutlanmaya başlamıştır. Bu tarih, milletin geleceği olan nesilleri eğiten, yetiştiren değerli öğretmenlerimizin ne kadar kutsal bir görev icra ettiklerinin herkes tarafından anlaşılması ve anımsanması adına önemli bir tarihtir. 
Yurdumuzun dört bir köşesinde fedakârca görev yapan öğretmenlerimiz, çocuklarımızın zihinlerini ve gönüllerini aydınlatmakta, ülkemizi bilgi çağının öncüsü yapma mücadelesi vermektedirler. Yarınlarımızı emânet edeceğimiz sevgili evlatlarımızı en iyi şekilde yetiştirmeleri için  gayret eden saygıdeğer öğretmenlerimizin daha iyi şartlarda görev yapmaları en büyük arzumuzdur.        Eğitime yapılan her türlü yatırımın aynı zamanda ülkemizin geleceğine yapıldığına olan inancımla, bu konuda atılan adımlara destek olmanın hepimizin görevi olduğu kanaatindeyim.
Bu duygu ve düşüncelerle, 1981 yılından beri kutladığımız 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün milletimize, insanlığa, özellikle öğretmen ve tüm eğitim camiamıza iyi, doğru ve güzel yarınların başlangıç noktası olması temennisiyle hayırlı olmasını diliyorum.  
         Ayrıca, başta başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete göç etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.
Prof. Dr. M.   Hakkı   ALMA 
              Rektör

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.