İŞKUR’dan üniversite öğrencilerine yönelik “Sosyal Çalışma Programı”

Tarih : 2019-06-25 / Kategori : Genel Haber

İŞKUR’dan üniversite öğrencilerine yönelik “Sosyal Çalışma Programı” yesil_igdir_yemek.jpg Reklam Alanı

Iğdır Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdürü Halis Erdoğan, Üniversite Öğrencilerine Yönelik Uygulanacak “Sosyal Çalışma Programı” İle İlgili bilgilendirme  yaptı.
 

Erdoğan, şunları kaydetti; Sosyal Çalışma Programları, üniversite öğrencilerinin bir yandan kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışabilecekleri, diğer yandan mesleki niteliklerini geliştirebilecekleri programlardır. Program düzenlenebilecek alanlar şöyledir:
• Doğanın korunması.
• Kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması.
• Kütüphanelerin bakımı ve düzeni.
• Kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi.
Sosyal Çalışma Programları, İŞKUR işbirliği ile kamu kurumlarında uygulanır.
          Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri HARİÇ olmak üzere BAŞARILI, AKTİF ÖĞRENCİ KAYDI olan bütün yükseköğretim öğrencileri katılabilir.
         Herhangi bir bölüm ayrımı bulunmaksızın öğrenci kendisine en uygun olan programa katılabilecektir.
  Öğrenciler, diledikleri ildeki Sosyal Çalışma Programına başvurabilirler. İkamet edilen veya öğrenim görülen il olması şartı aranmaz.
Her bir öğrencinin bir yaz döneminde en fazla 3 programa başvuru hakkı bulunduğundan, tüm programlara başvuru yapılamaz.
  Her bir Sosyal Çalışma Programı belirli sayıdaki kontenjanla açılır. Katılımcılar merkezi kura/liste/noter kurası yöntemlerinden biri ile belirlenir. Kontenjan sayısı kadar sıralı yedek katılımcı belirlenir.
  Günlük sosyal çalışma süresi 8 saattir. Bu sürenin 7,5 saati çalışma yarım saati dinlenme süresidir. Haftalık çalışma süresi 3 gündür. 2019 yılı yaz dönemi için toplam süre AZAMİ 39 gündür.
  Öğrenciler, programa katılım sağladıkları her gün için 67,36 TL ödeme almaya hak kazanır. Ayrıca yine bu günler için emekliliğe etki eden sigortaları dâhil tüm sigorta primleri yatırılır.
  Program dolayısıyla katılımcıların KYK bursları/öğrenim kredileri kesilmez.
           Katılımcıların programa devam zorunlulukları vardır. Ancak yüklenicinin onayı olması kaydıyla 5 güne kadar mazeret göstererek programa katılmama hakları bulunmaktadır. Katılımcılara bu günler için herhangi bir ödeme yapılmaz. Sağlık raporları da bu süreye dâhildir.
         Öğrencilik dönemi boyunca Sosyal Çalışma Programından toplam 3 ay (90 gün) yararlanma hakkı bulunmaktadır. Başvuru Tarihi: 25-28 Haziran 2019 Seçme Tarihi: 05.07.2019 (Merkezi Elektronik Kura) Başlangıç Tarihi: 08.07.2019 Bitiş Tarihi: 30.09.2019

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.