KURTULUŞ COŞKUSU

Tarih : 2019-11-15 / Kategori : Genel Haber

KURTULUŞ COŞKUSU Reklam Alanı

         Iğdır’ın düşman işgalinden kurtuluşunun, 99’uncu yıldönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.
         Törene, Vali Enver Ünlü, Garnizon ve 5. Hudut Alay Komutanı P. Albay Yımaz Doğan, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Belediye Başkanı Yaşar Akkuş,  Vali Yardımcıları Yunis Koç, Aydın Börü ve kurum müdürleri, askeri erkân, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.
 

Zübeyde Hanım Bulvarında bulunan Atatürk Anıtına çelenklerin konulması ile başlayan programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Daha sonra, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlama mesajı okundu. Cumhurbaşkanı mesajında; “Iğdır ilimizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünde vatandaşlarımıza tebriklerimi iletiyorum istiklal mücadelesi, vatanı canlarından üstün tutan, kahramanlıklarıyla tarihe mal olan tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakârlıkları, aziz milletimizin bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkma kararlılığı sayesinde zaferle neticelenmiştir.
Böyle kutlu bir anlayışla kadim medeniyetimizin mirası üzerine kurulan Cumhuriyetimizi kazanımlarıyla korumak, yaşatmak, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak, yeni başarılarla daha da güçlendirmek suretiyle geleceğe taşımak için büyük bir azimle çalışmaya devam ediyoruz.
Bu inançla, İstiklal Savaş’ımızın bütün kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum.
Iğdır’ın bu gurur gününü tekrar kutluyor, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.” dedi.
Tören sonrası Kafkas halk oyunları gösteri sundu. Protokol üyeleri öğrenciler ve vatandaşlar, Mehmetçik anıtına kadar yürüdü.
Tören programı, Şehitler Anıtı’na çelenklerin sunumu ve şehitliklere karanfillerin konulması ile sona erdi.
Akşam’da Kurtuluş bayramıyla ilgili resepsiyon düzenlenecektir. 

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası