Daha önce yazdığım bir yazıda Iğdır'ın varoşlarının ileride tehlike yaratacağını vurgulamış bu varoşlarda büyüyen çocukların ileride sıkıntı yaratacağını yazmıştım.
   Yine o yazımda Iğdır'ın iki yüzü olduğunu birinci yüzünün şehir merkezinden oluştuğunu burada yaşayan insanların refah düzeylerinin yüksek olduğunu vurgulamış, Iğdır'ın varoşlarında tek gözlü odalarda 7-10 nüfusun sağlıksız bir şekilde yaşadığını her sabah okul yerine ellerinde boya sandığı selpak mendille şehir merkezine akın akın geldiklerine değinerek tehlikenin büyük olduğundan bahsetmiştim. O zaman ki, yöneticilerimizden ne atanmışlardan ne de seçilmişlerden bir açıklama gelmemişti. Beklide yazımı bile okumamışlardı….
  Bugün ise daha 3 -4 yıl öncesinin çocukları şimdi genç delikanlı oldular. Artık bu gençler boyacılık yapmıyor selpak satmıyorlar. Guruplar halinde gezerek şehir merkezinde huzursuzluk kavga çıkarmak için bahane arıyorlar….!
  Geçen gün Haydar Aliyev parkında aile çay bahçesi olan esnaflarla sohbet ettim. Çok huzursuz olduklarını, 3-4 aylık bir sezonda ekmek paralarını böyle giderse kazanamayacaklarını söylüyorlar. Esnaflar, hemen her gün varoşlardan gelen 5-10 kişilik gençlerin gelip masaların da oturduğunu burada küfürlü konuştuklarını başka gençlere sataşarak kavga çıkardıkları bıçak, balta ,satır gibi kesici aletlerle insan dövdüklerini polisin hemen gelmesine rağmen kaçtıklarından dert yandılar.
  Çıkan kavga ile müşterilerinin kaçtığını huzursuz olduklarını yetkililerin bu konuya el atmalarını yoksa tatsız olayların olacağından korktuklarını söylediler.
  Esnafların isteği park alanının her iki tarafında iki polisin devriye gezmelerini geçen yıl devriye gezen yunus polisler sayesinde tatsızlık ve kavganın olmadığını söylediler.
  Bizden yetkililere şikâyetleri aktarmak gerisi yetkililerimizin bileceği iş…
 Ama ortada bir gerçek var ki tehlike büyüyor…! Büyümeden tehlikeyi önlemek gerek.

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.