Serdar ÜNSAL AZERİ TÜRKLERİ VEKİLSİZ KALDI
Tarih : 2007-10-01
Tüm Yazılar

Serdar ÜNSALYıllardan beri TBMM de temsil edilen Azeri Türkleri, bu dönem mecliste vekilsiz kaldı.

Gerek Kars'ta, gerekse Iğdır'da Azeri adaylar seçilemedi. Hâlbuki her dönem mecliste bir Azeri milletvekili olurdu. Özellikle mecliste, Dünya genelinde her yıl azan Ermenilere karşı Azerbaycan'ın sesini gündeme getirirdi.

Azerbaycan 'da bu seçimde kayıp eden taraf oldu. Gecen seçimlerde meclise giden Sayın Yücel Artantaş, muhalefette olmasına rağmen Iğdır'a Iğdırlıya ve Azerbaycan'a çok şeyler yaptı. Her fırsatta Azerbaycan kaçkınlarını , Karabağ sorununu meclise taşıdı Uluslar arası kamuoyuna duyurdu.Azerbaycan'ın haklılığını dile getirdi.Ermeni diasporasına karşı mücadele etti.

Bu çalışmaları da Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev en üstün devlet madalyasını Yücel beye vererek ödüllendirdi.

Gerçekten de uzlaşmacı,hoş görülü ,milliyetçi vatansever yapısıyla Yücel bey , Hem Iğdır hem Türkiye hem de Azerbaycan için bir kayıp olmuştur…

Aradan geçen süre içinde boşluğu hissedilecektir…

Bu saatten sonra, Yapılacak bir şey yok olan oldu geçen geçti… Bunda da bir hayır vardır diyelim ve geleceğin ne getireceğini görelim. Her işte bir hayır vardır derler ya Bu işte de bir hayır vardır diyorum ben..

Yücel Artantaş beye, Abbas Bozyel beye, Şamil Ayrım beye yeni yaşantılarında başarılar diliyorum üçü de Iğdır sevdalısı Azerbaycan sevdalısı insanlardı. Mecliste olmamaları bizler için bir kayıptır..

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.