Iğdır Garnizonu ve 5. Hudut alayı hizmet alanında yaşayanlar ve bütün Türkiye müsterih olsunlar, Tendürek dağından, Tuzluca yakınlarındaki P. er Mehmet Yılmaz Karakoluna kadar yaklaşık 300 km. uzunluğundaki sınırlarımız; Yazın kavurucu sıcakları Ve kışın dondurucu soğuklarında Kahraman Mehmetçiğin emin ellerinde ve korumasındadır. Sınırlarımızın yılmaz bekçileri, hudut kartallarımızı hiçbir güç yıldıramıyor. Erinde en üst düzeydeki subayına kadar vatan ve millet sevgisini bayraklaştırmış olan bu kahramanlarımız uyku nedir? Bilmiyorlar. Onlar: Şairin,

"Sen ben uyuruz belki, ama biri var O hiç uyumaz." dediği gözü sınırda eli tetikte Mehmetçiklerdir.

Onların gönlündeki iman ve vatan-millet sevgisi ile bayrak aşkı yavuklu olmuştur. Sınır çizgilerini alın yazısı kabul etmişlerdir. Bu kahraman hudut kartallarımız dosta güven, Düşmana korku olmanın kitabını yazmışlardır. Onları günün hangi saatinde giderseniz-gidin sınırda görevlerinin başında bulursunuz. Er ve komutan omuz omuza adeta kale Olmuşlar, burç olmuşlardır. Vatan serhaddına.

İşte bu vatanın savunmasında sınırların korunmasında her zaman görevini layıkıyla yapan Mehmetçik, Türk milletinin bağrından çıkan bir ordu olarak halkıyla bütünleşmeyi, onların derdine çare olmayı da bilmektedir.

Yıllardan beri çürümeye terk edilen 3 sağlık evini onarmanın yanında yüzlerce okulu da boya yapıp onarmanın mutluluğunu yaşıyor.%. Hudut Alayında rütbeli rütbesiz herkes görevini tam anlamıyla yapmanın mutluluğunu yaşıyor. Bir daha herkes anlamıştır ki, Mehmetçik, her yerde var. Onu kim zaman sınır boylarında nöbet tutarken, kim zaman elinde silahı ile düşmanlara karşı savaşırken, kim zamanda elinde fırcası bir okulu boyarken görürsünüz. Komutanları Levent albayı, bir köyde yüzü kirli bir çocuğun yüzünden öperken saçını okşarken görmeniz mümkün. Herkes yataklarında mışıl mışıl uyurken, o gecenin bir saatinde karlarla kaplı sınır boylarında askerleri ile bir bardak sıcak çay yudumlarken bulabilirsiniz. Veya yazın kavurucu sıcağında sivrisineklerin kol gezdiği bir yeşillikler içindeki sınır karakolunda sabahın erken saatinde güneşin ilk doğuşunu nöbet bekleyen Mehmetçikle seyrettiğini de düşünebilirsiniz.

Kısacası hudut kartallarını, okulda, kışlada, sağlık evinde sınır boylarında dağlarda her yerde görmeniz mümkün...Çünkü onlar Atatürk'ün askerleri..Çünkü onlar senin benim kardeşimiz çocuklarımız.. Kınalı kuzularımızdır..Onlar her şeyimizdir. Namusumuzun bayrağımızın vatanımızın koruyucularıdır. Onlar olmasa biz olmayız biz olmasak onlar olmaz. Bu vatan olmaz. Onlar olduğu için vatan güvenli ellerde düşmana korku salıyor dostlara güven veriyor. Rengini şehitlerimizin kanından alan, Ay yıldızlı bayrağımız şehit kanları ile sulanmış mukaddes vatanımızın koruyucularıdır onlar. Onlar, Türk ordusudur... Onlar Mehmetçiktir. Onlar vatan canımız sana fedadır diyen kınalı kuzulardır. Onları anlatmaya kelimeler yetmez.

İyi ki, varsınız Mehmetçikler ....Vatan size minnettardır.

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.