Serdar ÜNSAL Türkiyeni sındırdılar
Tarih : 2008-09-10
Tüm Yazılar

Serdar ÜNSAL      Iğdır'da Sayın Cumhurbaşkanının Ermenistan'a yaptığı ziyarti olumlu bulanlara, alkış tutanların ilgi ve bilgilerine  sunulur. 
        A. ABBAS /(Azerbaycan Milletvekili)
    Sayın Abdullah Gülün Ermenistana seferini here bir cür qarşılayır. Türkiye metbuatı (tebii ki, AKPye işleyen  metbuat), elece de bizim bir çox siyasetçilerimiz bu utancverici seferi malalamağa, burdan ne ise hoş bir mekam çıkarmağa çalışırlar. Etsinler. Amma men onların semimiliyine inanmıram.
   Sayın Gül Serkisyanı devet etseydi ve Serkisyan Ankaraya getseydi, belke bu o qeder de böyük facia deyildi. Amma Türkiye kimi qudretli bir dövletin başçısının Türkiyeye  ezeli ve ebedi düşmançılık eden bir devletin başçısının ayağına getmesi Türk tarihinin heç vakit silinmeyecek bir lekesidir menim için. Özü de Serkisyan kimi eli minlerle Azerbaycan türkünün ganına bulaşmış, Hocalı soykırımını töretmiş bir neferin.
    Beli, sabah sayın Gül Sarkisyanın ayağına gelecek. Türk düşmeni ile öpüşecek, bir süfrede çörek yeyecek ve sair ve ilahır, at geldi, erken apardı.
   Bir papağı yemeli Asger Akayev vardı, geldi İrevana, İrevana gelmeyi cehennem, uydurma soyqırım abidesine eklil de goydu. Yeni türkün papağını ermenilerin gabağında yere sokdu. Heç bilmirem niye yadıma düşdü bu.
   Türkmenistanın da bir kralı vardı, Türkmenbaşı. Köçeryanla sened imzalayıp Ermenistana silah-sursat satırdı.
   Asger Akayevle Türkmenbaşını boş verek getsin, çünki onların zatı belli deyildi, detdom uşakları idi.
   Amma sayın Gül zatialileridi. Sultan Mehmetin, İldırım Beyazıdın, Atatürk’ ün, Turqut Özalın oturduğu tahtda oturur.
   Türkiyeni sındırdılar. Özü de çok pis sındırdılar.
   Min iller türkleri sındıra bilmeyibler, bütün dünya tökülüb üstlerine, amma Mehmet Akifin dediyi kimi:
   Merkezi-Haka atsalar da bizi,
   Kürreyi arzi partladar, çıkarız.
   Beli, bütün dünya tökülüb üstüne merkezi-Haka atıplar, amma türkler kürreyi-azeri partlatıp çıkar.
   Darmadağın olmuş Türkiyeni Atatürk yalın elli qurub, qüdretli bir dövlete çevirib ve bizlere emanet qoyup.         Emaneti bele goruyarlar?!
  Sentyabrında Fateh Sultan Mehemmedden üzüberi böyük türk oğullarının mezarda  mukaddes  neşeleri  tertiplenecek. Atatürk’ün de, Enver paşanın da, Nuru paşanın da, İsmet paşanın da, Turqut Özalın da, Türkeşin de, Ramiz Rövşen demiş, kabirleri  damacak.
   Beli, güya sayın Gülün bu seferi ne ise umumi işin hayrına olacak, zencefil gurusu, badımcan dolması. Yeni doğrudanmı, bizler hele de ermenileri tanımamışık?!
   Sabah sayın Gül İrevana gelecek.
   Üreyimdekileri yazıb ortalığa tökmek istemirem. Belke hayatımda ilk defedir ki, yazı yazanda özümü bu qeder zorlayıram ki: adam infarkt olar. Görünür, indiyecen gördüyüm facieler ve dehşetler meni adamlık dan çıkarıb ki, infarkt olmuram. Üreyimdekileri de ona göre yaza bilmirem ki, Türkiyeni canımdan çok sevirem ve gorkuram ki, hata eleyem, canımdan çok sevdiyim Türkiyeni aşağılayam.
   Sabah sayın Gül İrevana gelir.
   Çok ağırdı! Ermeniler Karabağı, Şuşanı, Ağdamı tekrar işğal elediler. Ana ve bacılarımızı cismen süngüye keçirmişdiler, indi ruhlarını süngüye keçirdiler. 25 min şehid balamızın indi ruhlarını güllelediler. Pirlerimizi yeniden dağıtdılar, torpaklarımızı yeniden şumladılar. Men bu haberi  bele yaşadım. Kimler bu haberi nece yaşayırsa, öz işleridi.
   Türkiye filan yeri gapı arasında galmış, can vermgkdg olan Ermenistanın çırağına nöyüt tökdü.
   Amma birce onu bilirem ki, Ermenistanın arkasında bütün dünya dursa da, Türkiyeyle serhedleri açıb qardaşlaşsa da, ABŞ-ın mesleheti ile Türkiye Bosforda Andranike heykel goysa da, heyri yokdu. Azerbaycan öz torpaklarını işğalden azad edecek. Çünki Ermenistanın arasında dayananlar bizim aramızda durandan güçlü deyiller. Bizim aramızda duran Tanrıdı.
   Tanrı Türkü gorusun!
   Tanrı bu milleti gorusun!

   Tanrı bu millgtin Ali Baş Komandanını gorusun!

   P.S. Gözel bir gürcü filmi var: "Qem eleme". Baş rolda Kikabidze oynayır. Orda knyazın eyanlarının ağladığı sehne var ey, yadınıza düşdü? Açık yazmıram, elden ayıbdı. Bak, hemin knyazın o ayanlarının günündeyem.   
                                                                       Aqil ABBAS

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.