Cabbar ŞIKTAŞ FİTNE SEVERLER
Tarih : 2017-08-18
Tüm Yazılar

Cabbar ŞIKTAŞFİTNE SEVERLER 

30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde MHP’den il genel meclis üyesi seçilmiştim. Benimle birlikte 3 arkadaşımda MHP’den seçilmişlerdi. 2 yıl boyunca ilkeli, adaplı, edepli bir çalışmamız oldu.

İki yıldan sonra kanun gereği yeniden meclis başkanlığı seçimi yapmamız gerekiyordu. 15 Nisan 2016 günü oylamaya katıldık, ben 5 oy aldım, Abdulkadir Özsular ‘da 6 oy aldı. Dönemin valisi Davut Haner, Özsular’ ın görevden uzaklaştırması bulunması sebebiyle, bir tutanak tuttu ve meclisi komple fesih edilmek üzere içişleri bakanlığına gönderdi.

Bizim hiçbir suçumuz, günahımız olmamasına rağmen, hatta yasal hakkımız olmasına rağmen meclis başkanlığı görevi bizlere verilmemiş ve direk fesih işlemi başlatarak işin kolayına kaçılmıştı. Ben ve arkadaşlarım Danıştay 8. Dairesine itiraz ederek, bu haksızlığın durdurulması gerektiğini vurgulasak da, Vali ve mülki idareye bu yaptığınız haksızlık desek de, maalesef kendi görevini yapmayan devlet yetkilileri 2014 yılında seçilen 11 il genel meclis üyesini aynı kefeye koymuş ve fesih edilmesini sağlamışlardır.  

O dönemde MHP Genel Merkezine de durumu bildirdim. Sahip çıkmalarını talep ettim. Üzülerek ifade edeyim ki kimse ne ilgilendi, ne de kılını kıpırdattı.

Referandum sonrası Iğdır’da ara seçim yapıldı ve fesih edilen il genel meclis üyelerinin yerine yenileri seçildi.

MHP il ve ilçe yönetimindeki arkadaşlar tekrar aday olmamızı teklif ettiler. Bende kendilerine teşekkür ettim ve aday olmayacağımı söyledim. Yani seçilmiş olmamıza rağmen sahip durulmamış, arka çıkılmamış, meramımız ilgili mercilere iletilmemiş, haksızlığa uğramamıza rıza gösterilmiş gerekçesi ile tekrar aday olmayacağımızı söyledik ve aday olmadık.  

O gün yaşanan bütün süreç devletin üst bürokratlarının bilgisi dahilindeydi. Olumlu, olumsuz her şeyi biliyorlardı. Ama iş bittikten, biz dik duruşumuzu gösterdikten sonra sahiplenmek yerine bizleri de fesih edilmek üzere içişleri bakanlığına gönderme kolaylığını göstermişlerdi.

İnsan harcamak çok kolay, gidersin bir kahve köşesinde oturup birilerini çekiştirir, karalarsın. Ama iş elini taşın altına koymaya geldiğinde ortalıkta kimseleri bulamazsın.

Elbette bizler birilerinin ne karalamasıyla, ne de övmesiyle duruşumuzu bozacak değiliz. Zira bozacak olsak bu güne kadar bozar, yalpalar, birilerinin el pençe divan durduğu merkezlerde olurduk. Şükür Allah’a yerimizi de, haddimizi de biliriz. Yeri gelir kimseden ihsan beklemez, gölge etmesinler demekle yetiniriz.

Bu güne kadar kimseye diklenmedik ama, dik duruşumuzu sorgulayanların aynada kendilerine bakmasını öneririz.

TİCARET ODASI SEÇİMLERİ YAKLAŞIYOR

Ticaret odası seçimlerine sayılı günler kaldı. Sanıyorum Ekim ayında seçim yapılacak... Şimdilik üç aday yarışıyor. Şimdi ki başkan Kamil Arslan, geçen dönem aday olup ticaret odası meclisine giren iş adamı  Alirıza Arslantürk ve Ak Parti yönetiminde olan iş adamı Ziya Yiğit adaylıklarını açıklamışlar.

Bütün adaylara şimdiden başarılar diliyorum. Ben aday değilim. Tüm adaylara da aynı mesafedeyim. Bir oyum var onu da perdenin gerisinde kimi beğeniyorsam götürüp ona vereceğim.

Eğer bu tutumumdan ötürü birileri benden kırılıp güceniyorsa onlara da saygı duyarım.

Ben hem siyasette ve hem de sivil toplum kuruluşlarının seçimlerinde şimdilik uzaktan seyretmeyi tercih ediyorum. Susmamdan bile rahatsız olanlar var bunu da biliyorum. Ama birilerinin rahatsızlığı üzerine karar değiştirmeyi doğru bulmuyorum.

 

VALİLİK YAKILDIMI SAÇMALIĞI

Geçtiğimiz hafta Iğdır Valiliğinde elektrik sorunundan kaynaklanan bir sebepten ötürü asansörde yangın çıktı. Yangın asansörün elektrik kablolarını ve alanda bulunan plastikleri yakınca yoğun bir sis, his oluştu.

Birkaç gün sonra Iğdır Valisi Enver Ünlü konuyla alakalı bir açıklama yaptı ve yangının çıkış sebebini kamuoyuna açıkladı.

Ama şehir efsanesi yangının kasıtlı çıkarıldığını, Milli Emlak’ta, Muhasebede falan çıktığını, birtakım evrakların yandığını, ya da yakıldığını söyleyerek bir algı yaratmaya çalışıyorlardı.

Bilmedikleri şudur.

Bütün kağıtlar yansa da, bütün bilgisayarlar yansa da, sistem yanmaz. Her şey kayıt altında ve bilgi bankasındadır.

Kaldı ki ne arşiv yanmış, ne de kurumlarda odaların hiç birinde yangın olmamıştır. Sadece his kirletmiştir o kadar.

Yani şehir efsanesinin valilik yakıldı sözü doğru bir söz değildir.

 FİTNE SEVERLERİN UYKUSU KAÇTI

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, İran Genel Kurmay Başkanını kabul etmesi ve külliyede görüşmesi, ardından Sayın Erdoğan’ın İran’a önümüzde ki günlerde ziyaret gerçekleştirilecek açıklamasının duyulması, fitne severlerin uykusun kaçırdı.

Bölgede Irak, Kuzey Irak’ta ki Barzani’nin bağımsızlık referandumu, Suriye politikası, ABD’nin YPG/PKK’ya silah ve mühimmat vermesi, ABD’nin çok sinsi bir şekilde Türkiye ve İran’ın etrafını kuşatması, Arap ülkelerinin ABD ve İsrail’e tam manasıyla tabi oluşları, Almanya başta olmak üzere AB ülkelerinin Türkiye düşmanlığı, bölgenin iki etkin ve güçlü ülkesini Türkiye ve İran’ın bilinçli bir şekilde mezhep kartı oynanarak ayrıştırılmaya çalışılmasının önüne geçmek üzere Türkiye’ye davet edilen İran Genel Kurmay Başkanıyla Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın görüşmesi vatanseverler için son derece olumlu karşılanırken, fitne severler açısından da büyük bir hezeyan olmuştur.

Bölgemizde hem güvenliğin artması ve hem de ticari işbirliğinin artırılması için görüşmelerin sıklaştırılmasını, işbirliğinin güçlendirilmesini, Türkiye/İran kardeşliğinin pekiştirilmesini arzulamaktayız.

“Cennetin yolu İran’dan geçse ben etrafından dolanırım diyen FETÖ” ve o zihniyetin ürünlerinin bilinçli bir şekilde bölgede huzuru bozmak adına böylesi eylemlerde bulunması göz ardı edilmemelidir.  

METAL YORGUNLARI İSTİFA EDİYOR

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan partililere hitap ederken metal yorgunluğundan bahsetmiş ve il başkanları, ilçe başkanları, belde başkanlarından istifalarını istemişti. Ama net bir liste olmadığı için istifa edenler dışında hiç kimse üzerine almıyor sanırım.

Sayın Cumhurbaşkanı Iğdır İl Başkanı Ahmet Tutulmaz ile yola devam dedi diye sosyal medyada yoğun bir trafik var. Ak Parti yönetiminde olanlar sürekli paylaşım yaparak bunu ifade ediyorlar.

Ancak NTV televizyonunda önceki gün istifası istenen iller arasında Iğdır’ı da  saymıştı. Genel merkezin net olarak şu illerin istifası istendi açıklaması olmadığından, NTV’de yanlış bilgi geçmiş olabilir.

Bekleyip göreceğiz.  

Beklerken de çok kesin konuşmamak gerekir. “Cumhurbaşkanı dedi” ifadesi, kesinse eyvallah, değilse metal yorgunluğunun dışa vurmuş hali olarak algılanır. Hoş olmaz. 

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası