Serdar ÜNSAL IĞDIR’IN SAHİBİ VARMIŞ...
Tarih : 2021-10-18
Tüm Yazılar

Serdar ÜNSALIĞDIR’IN SAHİBİ VARMIŞ...

 

          Zaman zaman sosyal medya paylaşımlarında sohbetlerde Iğdır’ın sahibi yok diyordum. Çünkü gördüğüm her eksiklik yapılması gereken fakat yapılamayan işleri gördükçe “Sahipsiz Iğdır’ım” derim.Iğdır gerçektende sahibi olmayan bir il durumda gibi..:!! Yeni yeni sahipleniliyor…

          Şimdiye kadar gelmiş geçmiş seçilmişler ve atanmışlar maalesef Iğdır’a yeterli yatırımın gelmesinde yetersiz kalmışlardır.

         Bunun birinci sebebi de hep siyasette muhalefetten yana olan Iğdırlının tercihindendir.

         Şimdi Iğdır’da son bir yıl içinde bazı gelişmeler görüyoruz. Bu gelişmelerin başında da altyapı geliyor. Sayın Valimiz H.Engin Sarıibrahim ve Ak Parti il başkanı Ali Kemal Ayaz bir şeyler yapmaya çalışıyor.

                               Gelelim Iğdır’ın sahibi ve sahipsizliğine..

           Son bir yıl içinde Iğdır’da doğmuş büyümüş okumuş ve iş hayatına atılmış Cantürk Alagöz Bey Iğdır’a çıka geldi. Iğdır spora sahip çıkarak 3. Lige çıkardı. Çok miktarda para harcayarak takımı 3. Ligde tutmak için gayret sarf ediyor. Bunun yanında Iğdır’a okullar yaptırıyor. Eğitime önem veriyor. Diş Fakültesi binası yaptırmak için çalışıyor. Bazı kişi ve kurumlara sponsor oluyor. Yeter ki Iğdır gelişsin, Iğdır’da insanlar mutlu olsun Iğdır’da doğup büyüyen çocuklar okusun diye..

          Sözün özü Cantürk Alagöz bey Iğdır’a, Iğdırlıya sahip çıkmaya çalışıyor. Iğdır’da iş sahaları yaratmak için gayret ediyor. Iğdır’dan göçler olmasın, Iğdır gelişsin büyüsün örnek şehir olsun adını sporla, futbolla tanıtsın diye gayret ediyor. Düşünün bir şehir stadyumu yok var olanda maç yapmaya uygun değil. Iğdır spor Iğdır da maç yapsın diye cebinden milyonlar harcayarak stadyumu çimletti. Parasını da kendi cebinden verdi.

           Cantürk beyin Iğdır’a, yapmış olduğu yatırımların yalnızca ekonomik tarafı değil, sosyal ve kültürel tarafları da çok önemlidir, Toplumda gençler Cantürk Alagöz’ü kendilerine örnek alabilirler. Iğdır’dan, Iğdırlıdan bilim adamı, zengin iş insanı çıkabileceğinin örneklerini görüyoruz, bunun için kendilerine hedef seçebilirler.

          Şimdiye kadar kısır çekişmelerden dolayı  Iğdır da, Iğdır'ın siyaset, devlet, bürokrat, akademisyen ve ticaret adamları  yok gibiydi, bu boşluğu Cantürk Alagöz  bey doldurmaya çalışıyor.Alın teri ile kazandığı paraları Iğdır’a aktarıyor.      

              Kazandığı paraları başka illere aktaran oralarda yatırım yapan iş insanlarının da Iğdır'a yatırım yapmalarını bekliyoruz.Cantürk bey kadar zengin olan çok Iğdırlı var..Fakat ne yatırım yapıyorlar,ne okul ne de ellerini ceplerine atıyorlar…

           Cantürk beyi 45 yıllık gazeteci olarak Iğdır’da yaşayan bir olarak, destekliyorum ve başarısının devamını diliyorum.  Daha bilmediğimiz, görmediğimiz nice yatırım ve yardımları gönüllü olarak yapan Cantürk Alagöz bey tam bir Iğdır sevdalısı.. Iğdır için ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyor. Bunun için diyorum İyi ki varsınız…

           Galiba Iğdır’ın sahipleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor.. Cantürk Alagöz gibi Iğdır sevdalısı insanların çoğalması dileği ile…

             Ve şu gerçek ki,Iğdır yatırıma gelişmeye hasret durumda…

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.

Kerbela

Kerbela Sayfası